Treść strony SEZON 2022/ 2023

Ostatni mecz rundy zasadniczej.

KH Energa Toruń ograł w niedzielne popołudnie GKS Katowice 5:4. Zwycięska bramka padła w pierwszej minucie dogrywki, a katowickiego bramkarza pokonał Nikolai Syty. Wcześniej, na cztery sekundy przed końcem meczu Stalowe Pierniki prowadziły 4:3, ale goście zdołali doprowadzić do remisu i dogrywki.

Katowiczanie, przegrywając mecz w Toruniu spadli w ligowej tabeli na czwartą pozycję (Tychy po wygranej w Sanoku awansowały na trzecie miejsce) i stracili prawo wyboru przeciwnika w pierwszej rundzie Play-off.

Toruńska drużyna zaatakowała tuż po pierwszym wznowieniu, co przełożyło się na zdobycie gola już w dwudziestej sekundzie. Johna Murray'a zaskoczył Adrian Jaworski
Dziewięć minut później wynik podwyższa kapitan Stalowych Pierników Kamil Kalinowski, który popisał się sprytnym zagraniem zza bramki.  Podopieczni Jacka Płachty zdobywają kontaktową bramkę w piętnastej minucie spotkania, jednak po kilkunastu sekundach Elias Elomaa wyprowadza toruński zespół na dwubramkowe prowadzenie.
Pierwsza tercja kończy się wynikiem 3:1.

W drugiej odsłonie żaden zespół nie potrafi zmusić do kapitulacji bramkarza. Torunianie, mimo kilku okazji są nieskuteczni, a hokeistów GKS-u powstrzymuje Markus Ekholm Rosen.

W trzeciej odsłonie znacznie lepiej spisują się katowiczanie, którzy trzykrotnie umieszczają krążek w toruńskiej bramce. Stalowe Pierniki prowadzą co prawda, przed końcową syreną 4:3 po golu Eliasa Elomy. Trener gości decyduje się na wycofanie bramkarza w 56:31, ale Murray pół minuty później wraca do bramki, gdyż sędziowie nakładają karę na zawodnika GKS-u. Kiedy na karę wędruje Kamil Kalinowski, mamy cztery sekundy do końca meczu. Wznowienie w tercji obronnej KH Energa i Grzegorz Pasiut doprowadza do remisu w 59:58 spotkania.

Dogrywka trwa niecałą minutę. Gola dającego zwycięstwo Stalowym Piernikom zdobywa Nikolai Syty.

W pierwszej fazie Play-off przeciwnikiem KH Energa Toruń będzie Tauron Re-Plast Unia Oświęcim. Dwa pierwsze mecze zostaną rozegrane na lodowisku w Oświęcimiu w dniach 22 i 23 lutego. Kolejne na Tor-Torze w dniach 26 i 27 lutego.