Treść strony SEZON 2019/ 2020

Udany rewanż.

Daniel Minge - wywołany przeze mnie "do tablicy" w zapowiedzi do tego spotkania jako ten, który grał w ostatnim wygranym meczu w Gdańsku (25-10-2016) i nawet zdobył wtedy bramkę, wczoraj również wpisuje się do meczowego protokołu jako pierwszy zdobywca gola. Pokonuje bramkarza gospodarzy już w siódmej minucie spotkania. Asystę zalicza kapitan KH Energa Toruń - Bartosz Fraszko oraz Mateusz Zieliński. Daniel ma chyba patent na Tomasa Fucika. W meczu inaugurujący tegoroczne rozgrywki PHL też strzelił gola Czechowi.
Druga odsłona kończy się bezbramkowym remisem.
Trzecia tercja rozpoczyna się niekorzystnie dla naszej drużyny. Najpierw w czterdziestej piątej minucie wykorzystując grę w przewadze Polodna wyrównuje, a trzy minuty później Havlik wyprowadza gdańszczan na prowadzenie.
Na trzy minuty do zakończenie meczu Denis Sergushkin strzela wyrównującą bramkę. Toruńscy hokeiści również wykorzystują to,
że mają w tym momencie jednego zawodnika więcej.
W dogrywce żadna z drużyn nie znalazła sposobu na zdobycie gola.
Mecz rozstrzyga się dopiero w rzutach karnych. Drużyna KH Energa Toruń w tym aspekcie jest lepsza od Lotosu. Zwycięstwo daje nam Yegor Feofanov i Artyom Sadretdniov.
Patryk Spesny niepokonany w karnych!

Lotos PKH Gdańsk - KH Energa Toruń
2:3k (0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 0:2k)

Bramki:
0:1 Minge Daniel (Fraszko Bartosz, Zieliński Mateusz) - 06:11
1:1 Polodna Petr (Havlik Vladislav, Marzec Szymon) - 45:06 (P)
2:1 Havlik Vladislav (Polodna Petr, Vitek Josef) - 48:49
2:2 Sergushkin Denis (Kozlov Dmitri) - 57:14 (P)

Czy wygramy w Gdańsku?

Jak śpiewają toruńscy kibice: "Ten mecz musimy wygrać...", aby nie tracić dystansu do zespołów ze środka tabeli.
Nasi rywale, po 11 kolejkach zgromadzili 17 punktów i zajmują 7. lokatę. KH Energa - z 12 punktami jest na 9. miejscu  - z tym, że mamy o dwa rozegrane mecze  mniej od naszych przeciwników.

Z Lotosem PKH Gdańsk graliśmy pierwszy, inaugurujący rozgrywki Polskiej Hokej Ligi mecz na toruńskim lodowisku i niestety, minimalnie przegraliśmy 2:3 tracąc bramkę w końcówce dogrywki.
Gdańszczanie wygrali do tej pory 6 spotkań (w tym dwa po dogrywce). Pokonali: KH Energa Toruń, Naprzód Janów, Kadrę PZHL U23, GKS Tychy oraz Cracovię Kraków.
Musieli uznać wyższość rywali w 5 meczach (jeden przegrany w dogrywce). Przegrali z Zagłębiem Sosnowiec, GKS-em Katowice, Podhalem Nowy Targ, JKH GKS-em Jastrzębie i Re-Plast Unią Oświęcim.

W poprzednim sezonie graliśmy z Gdańskiem 4 mecze. Wszystkie w rundzie zasadniczej. Wygraliśmy (4:0) tylko raz w Toruniu. Pozostałe zakończyły się zwycięstwem gdańszczan u siebie: 5:2 i 3:1 oraz w czwartej rundzie wygrali na Tor-Torze 2:1.
Najczęściej trafiali do naszej bramki Marzec i Steber - po dwa razy.
Jednak to KH Energa Toruń, po rundzie zasadniczej zajmowała wyższe miejsce w tabeli PHL. Z 63 punktami byliśmy na 6. pozycji. Drużyna z Gdańska uplasowała się ostatecznie na 7. miejscu tracąc do nas dwa punkty.

Najwięcej bramek w tym sezonie dla Gdańska strzelili:
- Marzec - 8 bramek + 2 asysty,
- Polodna - 5 bramek + 6 asyst,
- Golovin - 5 bramek + 2 asysty,
- Vitek - 4 bramki + 8 asyst,
- Steber - 2 bramki + 8 asyst.

Bramki Lotosu PKH strzeże 25 letni Czech - Tomas Fucik, który dołączył do drużyny w tym sezonie.
Średnia wieku hokeistów z Gdańska to 27 lat.
Dla porównania w KH Energa Toruń średnia wynosi 25 lat.

Ostatni raz wygraliśmy w Gdańsku 25 października 2016 roku. KH Nesta Mires pokonała MH Automatykę Gdańsk 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Miłosz Lidtke (Jarek Dołęga, Bartosz Fraszko) i Daniel Minge (Sergei Kukushkin). Trzech z tych zawodników mamy obecnie w składzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby "wpisali się" do protokołu, w sekcji bramki ponownie.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2019-10-16
  • 95_hokej

Trzy punkty dla JKH

Tylko jedna bramka została zdobyta na lodowisku w Jastrzębiu, w meczu pomiędzy KH Energa a JKH GKS Jastrzębie. Szkoda, że krążek z siatki musiał wyciągnąć Patryk Spesny, a nie bramkarz gospodarzy.
Hokeiści JKH strzelili gola zaraz  na początku pierwszej tercji. W kolejnych odsłonach żadna z drużyn nie znalazła sposobu na dobrze dysponowanych tego dnia bramkarzy i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.

JKH GKS Jastrzębie - 10
KH Energa Toruń - 18 (w tym 10 min. za niesportowe zachowanie dla Smirnova)

Klątwa pierwszej tercji

Drugi mecz wyjazdowy (Tychy, Katowice) w tym sezonie, w którym już w pierwszej tercji dajemy sobie strzelić trzy bramki.
Podobnie było również w Oświęcimiu, gdzie gospodarze strzelili nam dwa gole w pierwszej tercji.
Z wyżej notowanymi przeciwnikami, którzy umiejętnie kontrolują dalszy przebieg meczu lub zdobywają kolejne gole nie jesteśmy w stanie odrobić straconych bramek.
Z kolei z zespołami równorzędnymi musimy "gonić" wynik, co przypłacamy dużym wysiłkiem fizycznym.
Trener Juri Chukh musi znaleźć  skuteczne lekarstwo na ten mankament w grze naszego zespołu.
Jedyną bramkę, w końcówce spotkania dla KH Energa Toruń zdobył w Katowicach Kuba Jaworski.

5 sekund

Jest 64 minuta 55 sekunda meczu – dogrywki. Denis Sergushkin sprawia, że kibice zgromadzeni na Tor-Torze szaleją z radości! Strzela bramkę i pokonujemy wicemistrza Polski.

Ten mecz miał pokazać, że jesteśmy drużyną, potrafimy wygrywać. Dzisiaj mogliśmy się o tym przekonać oglądając to spotkanie. Mecze z Cracovią nigdy nie należały do łatwych, w końcu to bardzo utytułowany zespół, który w ostatnich latach wielokrotnie zdobywał medale w rozgrywkach ligowych.
Dzisiejszy mecz dostarczył dużą dawkę emocji. KH Energa Toruń rozpoczęła bardzo dobrze to spotkanie ostro atakując od pierwszych minut. To przyniosło efekt w postaci bramki w 7 minucie, której autorem był Pavel Pozdnyakov.
Jednak już minutę później goście doprowadzają do remisu i tak kończy się pierwsza tercja.

Na początku drugiej odsłony, gramy w podwójnej przewadze i wykorzystujemy to strzelając kolejną bramkę. Na listę strzelców zapisuje się Artyom Sadretdniov.
Później jednak, to Comarch Cracovia, w dwuminutowych odstępach aplikuje nam trzy bramki i wychodzi na prowadzenie. Wynik na tablicy: 2:4.
W końcówce drugiej odsłony kapitan toruńskiej drużyny – Bartosz Fraszko strzela bramkę i zmniejsza stratę do rywali przed trzecią tercją.
Ostatnia cześć spotkania jest dla nas bardzo ciężka, zwłaszcza gdy dwóch naszych zawodników odpoczywa na ławce kar i przez dwie minuty bronimy się grając w podwójnym osłabieniu. Jednak snajperzy Cracovii nie potrafią zadać decydującego ciosu. To nasz zawodnik – Artyom Sadretdniov na dwie minuty przed końcem spotkania doprowadza do remisu.
Dogrywkę rozpoczynamy grając przez minutę w liczebnej przewadze, ale dobrze broniący się zespół gości nie pozwala na zbyt wiele naszym napastnikom.
Kibice z trybun bardzo głośno dopingują naszą drużynę. Zegar na tablicy odlicza końcowe sekundy spotkania i na pięć sekund przed zakończeniem dogrywki Denis Sergushkin strzela zwycięską bramkę. Wygrywamy to spotkanie!

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia
5:4 d
(1:1, 2:3, 1:0, 1:0 d)

Bramki:
1:0 Pozdnyakov Pavel (Sadretdniov Artyom, Sergushkin Denis) - 06:49 (P)

1:1 Kapica Damian (Mikula Ondrej) - 07:58
2:1 Sadretdniov Artyom (Sergushkin Denis, Pozdnyakov Pavel) - 25:17 (PP)
2:2 Mikula Ondrej (Rompkowski Mateusz) - 27:17
2:3 Kapica Damian (Jezek Ales) - 29:41 (P)
2:4 Bezwiński Mateusz (Bryniczka Kasper, Kapica Damian) - 31:23
3:4 Fraszko Bartosz (Pozdnyakov Pavel) - 36:57
4:4 Sadretdniov Artyom (Pozdnyakov Pavel) - 57:40
5:4 Sergushkin Denis (Fraszko Bartosz) - 64:55

Kary:
KH Energa Toruń - 18 min. (w tym 10 min. za niesportowe zachwanie*)
Comarch Cracovia - 32 min. (w tym 10 min. za niesportowe zachwanie)

Przyjeżdża Cracovia

Nasz dzisiejszy przeciwnik – wicemistrz Polski Comarch Cracovia po 6 kolejkach PHL zgromadził 8 punktów i zajmuje 7 miejsce w tabeli. Jest tuż za naszą drużyną (6 miejsce, 10 punktów).

Bilans z ubiegłego sezonu zasadniczego mamy z Cracovią remisowy. W pierwszej i drugiej rundzie dwukrotnie wygraliśmy: u siebie 2:1 (po karnych), a na wyjeździe również w stosunku 2:1 (po dogrywce). Runda 3 i 4 to już zwycięstwa podopiecznych Rudolfa Rohacka, którzy dwukrotnie wygrywają 3:1.

Po rundzie zasadniczej Cracovia uplasowała się na 5 miejscu w tabeli, gromadząc na swoim koncie 72 punkty. Drużyna KH Energa znalazła się na 6 miejscu z 63 punktami.
Drużyna Cracovii pewnie wygrała ćwierćfinał, pokonując w 4 meczach JKH GKS Jastrzębie. Następnie w półfinale potrzebowała 6 spotkań, by ostatecznie wygrać rywalizację z GKS-em Katowice 4:2.
W finale Polskiej Hokej Ligi Krakowianie musieli uznać wyższość GKS-u Tychy. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 4:2 dla Tyszan.

Po sezonie z krakowskiego zespołu odeszło 9 zawodników, a przybyło 6 nowych – 4 z ligi słowackiej i dwóch juniorów.
Podobnie było u nas. Toruński zespół opuściło aż 12 zawodników po ubiegłym sezonie. Kilku z nich zakończyło karierę , a część przeniosła się do innych klubów.
— Grebenyuk, Pozdnyakov – 5 punktów.

Jednego, czego możemy pozazdrościć Cracovii, to stabilności, którą mają dzięki długoletniemu wsparciu (od 2003 roku) firmy Comarch oraz jej właściciela Mecenasa Sportu, pana Janusza Filipiaka.
Trenerem drużyny spod Wawelu jest od 15 lat Rudolf Rohacek.
Nasz klub od wielu sezonów o takiej stabilizacji może tylko marzyć.
Mecenas Hokeja, nasz regionalny – taki na wiele lat – pilnie poszukiwany!

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2019-10-04
  • 95_hokej

Niezbędnik Kibica - już do was wyrusza

Jutro (4 października) rozpoczyna się wysyłka Niezbędnika Kibica Hokej.net, do tych, którzy zamówili to wydawnictwo w przedsprzedaży. To już kolejna - trzecia edycja Niezbędnika.
A o czym przeczytamy wewnątrz?
Na 56 stronach znajdziecie wszystko o Polskiej Hokej Lidze - składy, terminarze, transfery, komentarze ekspertów, zdjęcia oraz wiele informacji historycznych.

Kto jeszcze nie zamówił, może to zrobić teraz poprzez:

Cena Hokejowego Niezbędnika Kibica to 15 zł + przesyłka (5 zł priorytetowa) czyli 20 zł. Nakład jest ograniczony.

Jeśli nie masz Allegro i chcesz bezpośrednio zamówić Hokejowy Niezbędnik Kibica poprzez przelanie podanej kwoty na konto, prosimy o kontakt  konto@hokej.net.
Produkt będzie dostępny także w sklepikach hokejowych i kawiarenkach przy lodowiskach.

Wspierajmy Hokej!
Kupujmy klubowe gadżety, wydawnictwa, karnety. Wspierajmy nasze drużyny przychodząc na mecze!

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2019-10-03

To nie był mecz marzeń.

Styl w jakim wygraliśmy dzisiejszy mecz z Kadrą PZHL U23 nie był może najładniejszy, ale dopisujemy trzy punkty w ligowej tabeli. Za kilka dni nie będziemy pamiętać jaki przebieg miało to spotkanie.
Najwięcej bramek padło w drugiej tercji, którą wygraliśmy 4:1. Pierwsza zakończyła się wynikiem 2:1, natomiast ostatnią odsłonę spotkania wygrali goście.
Dzisiaj grę ciągnęły druga i czwarta formacja.
Druga „piątka” zapisuje za gole i asysty dziewięć punktów, a czwarta siedem. Najwięcej punktów (klasyfikacja kanadyjska) zdobył Jarosław Dołęga – 4 asysty. Za nim, z trzypunktową zdobyczą uplasowali się: Dominik Olszewski  (2 bramki, 1 asysta) i Artyom Sadretdniov (2 bramki, 1 asysta).
Swój debiut „na lodzie” zaliczył Szymon Guranowski, który zastąpił w końcówce spotkania Patrika  Spesnego
Dominik Olszewski został najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń.
Artyom Sadretdniov jest obecnie liderem klasyfikacji kanadyjskiej w toruńskim zespole. Zanotował w sześciu meczach osiem punktów za cztery bramki i cztery asysty.

2:1 Tyczyński Damian - 15:45
3:1 Sadretdniov Artyom (Dołęga Jarosław, Shkodenko Yegor) - 30:27 (P)
4:1 Mazurkiewicz Filip (Olszewski Dominik, Jaworski Jakub) - 31:23
5:1 Olszewski Dominik (Zieliński Mateusz) - 32:07

5:2 Pelaczyk Patryk (Tyczyński Damian, Rybak Maciej) - 36:28
6:2 Skólmowski Bartosz (Dołęga Jarosław, Sadretdniov Artyom) - 38:20 (P)
6:3 Pelaczyk Patryk (Tyczyński Damian, Bizacki Olaf) - 47:05 (PP)

Wracamy w nowej odsłonie

Serwis hokej.torun.pl po kilku latach „zawieszenia” wraca do Was w nowej szacie graficznej, z nowym logotypem. Dostosowany jest do nowych technologii wykorzystywanych w internecie.
Tak jak w minionych latach będziemy starali się gromadzić w tym miejscu wszystkie informacje o toruńskim hokeju – tym w wydaniu seniorskim jak i młodzieżowym.

Kiedy w 2003 roku wraz z Waldkiem Rutkowskim „odpalaliśmy” stronę hokej.torun.pl i pierwszego „newsa”, nikt z nas nie spodziewał się, że ten serwis przetrwa tyle lat. Wtedy sezon rozpoczynaliśmy 10 września meczem z Gdańskiem. Przegraliśmy 1:3. Gola dla naszej drużyny strzelił Bartosz Orzeł..., a finałowy mecz o Puchar Polski rozgrywany był na warszawskim Torwarze przy licznie zgromadzonej grupie kibiców z Grodu Kopernika. W finale grała nasza drużyna – TKH Nesta Toruń. Po niezwykle zaciętym spotkaniu Podhale Nowy Targ zdobyło puchar, wygrywając 5:2. Na listę strzelców w naszej drużynie wpisali się Jarek Dołęga i Sławek Kiedewicz.
Piszę o tym dlatego, żeby pokazać Wam, że takie informacje znajdziecie w tym serwisie... Takie i wiele innych – tabele, statystyki, informacje o turniejach rozgrywanych na naszym lodowisku, sylwetki zawodników, trenerów, mnóstwo informacji historycznych oraz tysiące zdjęć.
A wszystko to mamy zgromadzone w jednym miejscu dzięki pracy wielu osób przy redagowaniu serwisu. Wspomnę tylko tych, którzy stanowili przez wiele lat główny trzon redakcji – to Paweł Gurtowski, Waldek Rutkowski, Rafała Adamski, Paweł Żurawski, Przemek Kozłowski, Jacek Warczygłowa. Przy projektach graficznych serwis wspierała Elżbieta Warczygłowa. Wszystkich współpracowników z minionych lat znajdziecie w dziale Redakcja.

Dzisiaj startujemy na nowo! Brakujące lata będziemy sukcesywnie uzupełniać. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pragną „zapisywać” historię toruńskiego hokeja, nawiązując tym samym do hasła #TradycjaPokoleń.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2019-09-30

Mistrz Polski pewnie wygrywa

Drużyna GKS-u Tychy zaczęła z „wysokiego c” aplikując trzy bramki już w pierwszej osłonie, z których pierwsza padła w drugiej minucie gry. Nasz zespół nie zdołał umieścić krążka w siatce rywali, gdy grał pod koniec tercji w liczebnej przewadze.
W kolejnych dwudziestu minutach tyszanie dokładają dwie bramki. Wynik na tablicy 5:0
Hokeiści GKS-u strzelają na początku i w końcówce tercji. Zawodnicy obydwu drużyn nie wykorzystują gry w przewadze.
Trzecia odsłona tego spotkania kończy się remisem 1:1.
Michał Kalinowski pokonuje bramkarza rywali kiedy gramy w podwójnej przewadze. W końcówce meczu pada szósta bramka dla gospodarzy i mecz kończy się wynikiem 6;1.
W meczu, w barwach naszego zespołu zadebiutował Remigiusz Gazda. Były obrońca GKS-u Tychy kilka dni temu sfinalizował rozmowy i podpisał kontrakt. Do drużyny dołączył również Jarek Dołęga. Do Tychów nie pojechał Krzysztof Bojanowski. W roli drugiego bramkarza zadebiutował Szymon Guranowski.

5:0 Mroczkowski Christian (Ciura Bartosz) - 39:40
5:1 Kalinowski Michał (Sadretdniov Artyom, Grebenyuk Alexander) - 45:00 (PP)

Wysoka wygrana w Janowie

Drużyna Naprzodu Janów na starcie sezonu nie należy do zbyt wymagających przeciwników. Hokeiści KH Energa Toruń zainkasowali trzy punkty, pewnie pokonując gospodarzy 8:1. Na prowadzenie toruńską drużynę wyprowadził Daniel Minge pokonując bramkarza gospodarzy już w szóstej minucie meczu. Kolejne trafienie, po minucie dołożył Pavel Pozdnyakov.
W drugiej odsłonie krążek cztery razy wpadał do bramki gospodarzy. Dwa razy bramkarza gospodarzy pokonał Yegor Feofanov, a po jednym trafieniu dołożyli Alexandr Volzhankin i kapitan naszej drużyny – Bartosz Fraszko.
Trzecia tercja przyniosła dwa trafienia dla naszej drużyny autorstwa Kalinowskiego i Pozdnyakova oraz honorową bramkę dla Naprzodu. W drugiej i trzeciej odsłonie hokeiści obydwu drużyn często odpoczywali na ławce kar.
W składzie meczowym nie pojawił się Jarosław Dołęga.

0:3 Feofanov Yegor (Volzhankin Alexandr) - 28:08
0:4 Feofanov Yegor (Volzhankin Alexandr, Kalinowski Michał) - 30:28 (PP)
0:5 Volzhankin Alexandr (Feofanov Yegor, Grebenyuk Alexander) - 32:51 (P)
0:6 Fraszko Bartosz (Sokolov Vladislav) - 38:43
0:7 Kalinowski Michał (Smirnov Artyom) - 45:58
0:8 Pozdnyakov Pavel (Yeryomenko Yevgeni, Fraszko Bartosz) - 47:32
1:8 Stępień Bartłomiej (Ames Preston, Tsitok Maksim) - 51:16 (PP)

Wygrana z Zagłębiem

To spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco ponieważ w drużynie gości występują trzej rosyjscy napastnicy, którzy w ubiegłym sezonie grali w Toruniu i byli bardzo lubiani przez miejscową publiczność. Jednak po jego  zakończeniu postanowili przenieść się właśnie do Zagłębia Sosnowiec. Na początku decyzja o przenosinach stała się obiektem licznych komentarzy w toruńskim środowisku hokejowym. Część kibiców oskarżała wręcz władze klubu o nieudolność i domagała się dymisji. Jednak z biegiem czasu oraz pojawianiem się z różnych źródeł kolejnych informacji na temat prowadzonych rozmów z Rosjanami o przedłużeniu kontraktu sprawa przedstawiała się zupełnie inaczej niż sądzono na początku.
Obserwując teraz grę wspomnianych zawodników, widać, że przenosiny chyba niezbyt dobrze im służą. Nie prezentują formy, którą porywali publiczność grając w Toruniu. Wróćmy jednak do meczu, który niezbyt dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Goście już w 6 minucie obejmują prowadzenie, a po 12 minutach na tablicy jest 0:2. W ostatnich sekundach pierwszej tercji kontaktową bramkę strzela Artyom Sadretdniov.
Na początku drugiej odsłony do remisu doprowadza Pavel Pozdnyakov, a w 35 minucie na prowadzenie wyprowadza toruńską drużynę kapitan – Bartosz Fraszko. Nasi hokeiści schodzą na przerwę prowadząc 3:2.
Trzecia tercja rozpoczyna się od mocnego uderzenia Zagłębia. Wyrównującą bramkę w 42 minucie strzela Daniil Orekhin, który w poprzednim sezonie grał w Toruniu. Trzy minuty później goście wychodzą na prowadzenie. Mecz dostarcza bardzo wielu emocji kibicom przebywającym na Tor-Torze. Jednak to toruńscy hokeiści zadają ostatecznie dwa decydujące ciosy. Autorem obydwu jest Michał Kalinowski. W 48 minucie doprowadza do wyrównania, a na minutę przed końcem, grając w przewadze toruński napastnik strzela decydującą o zwycięstwie bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania na 5:4.
Kolejny mecz pauzuje, zawieszony Jarosław Dołęga.

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został strzelec dwóch bramek Michał Kalinowski.

2:2 Pozdnyakov Pavel (Kozlov Dmitri) - 26:05
3:2 Fraszko Bartosz (Yeryomenko Yevgeni, Pozdnyakov Pavel) - 34:17 (P)
3:3 Orekhin Daniil (Kaluza Marek) - 41:16
3:4 Stoklasa Filip (Butsenko Nikita) - 44:24
4:4 Kalinowski Michał (Feofanov Yegor, Volzhankin Alexandr) - 47:42
5:4 Kalinowski Michał (Smirnov Artyom, Grebenyuk Alexander) - 58:48 (P)

Kary:
KH Energa Toruń – 8 min.
Zagłębie Sosnowiec – 12 min.

#71 Mazurkiewicz Filip, #21 Olszewski Dominik, #77 Naparło Piotr#4

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2019-09-20

Spotkanie wyjazdowe w Oświęcimiu

Mecz przeciwko oświęcimskiej Unii zakończył się przegraną naszej drużyny 2:3. Do Oświęcimia pojechali zawodnicy, którzy nie wystąpili w inauguracyjnym meczu w Toruniu, ponieważ nie posiadali jeszcze kompletu dokumentów upoważniających do gry w PHL. Trener Jurij Chukh miał do dyspozycji czterech nowych hokeistów, przez co zostały przemeblowane wszystkie formacje. Do zespołu dołączyli: Dmitri Kozlov, Vladislav Sokolov, Alexandr Volzhankin i Yegor Feofanov. Dalej pauzował, zawieszony przez sztab trenerski Jarosław Dołęga.

Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)

Bramki:
1:0 Pretnar Klemen (Kalan Luka, Koblar Gregor) - 08:40
2:0 Bezuska Peter (Przygodzki Martin, Saur Jakub) - 16:40 (P)
3:0 Wanat Dariusz (Saur Jakub, Zatko Miroslav) - 32:06
3:1 Fraszko Bartosz (Sokolov Vladislav, Smirnov Artyom) - 32:46
3:2 Kozlov Dmitri (Pozdnyakov Pavel) - 40:40 (P)

Derby Pomorza

Na inaugurację Polskiej Hokej Ligi drużyna KH Energa Toruń podejmowała Lotos PKH Gdańsk. Do Grodu Kopernika zawitała również spora grupa kibiców z Gdańska. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:2. Trener Jurij Czukh miał do dyspozycji ograniczoną liczbę zawodników (tylko trzy formacje) ponieważ kilku naszych obcokrajowców nie otrzymało jeszcze wszystkich wymaganych dokumentów upoważniających do gry PHL.
Gdańszczanie strzelili decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. Ponieważ mecz zakończył się dogrywką nasza drużyna zapisuje na swoim koncie 1 punkt.
W składzie nie pojawił się zawieszony przez sztab trenerski Jarosław Dołęga.

Gole dla toruńskiego zespołu zdobyli: Artyom Sadretdinov oraz Daniel Minge.

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został Daniel Minge.