Treść strony SEZON 2019/ 2020

Gdańsk wygrywa w dogrywce.

Drużyna KH Energa Toruń zdobywa jeden punkt w "derbach północy". Spotkanie rozgrywane na Tor-Torze kończy się rezultatem 2:3. Hokeiści Lotos PKH Gdańsk strzelają zwycięską bramkę w drugiej minucie dogrywki. Bramki dla toruńskiej drużyny zdobyli: Michał Kalinowski i Artyom Smirnov.

Mecz mógł się podobać kibicom zgromadzonym na toruńskim lodowisku. Była walka, również na pięści, zwroty akcji, bramki i emocje. Pierwszy gol w tym spotkaniu pada już w pierwszej minucie. Zdobywają go gdańszczanie. Toruńscy hokeiści odpowiadają po pięciu minutach. Na listę strzelców wpisuje się Michał Kalinowski, któremu krążek wykłada Artyom Smirnov. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 1:1.
W drugiej odsłonie, Artyom Smirnov po solowym rajdzie wyprowadza toruńską drużynę na prowadzenie. Pokonuje bramkarza gości w dwudziestej ósmej minucie. Nasi zawodnicy, niesieni dopingiem publiczności próbują podwyższyć wynik. Jednak bez skutku w postaci kolejnej bramki. Gdańszczanie również, pomimo wielu ataków nie potrafią pokonać toruńskiego bramkarza. Gra się zaostrza, a sędziowie posyłają zawodników obydwu drużyn na ławkę kar.
Trzecia tercja układa się po myśli gospodarzy do 56 minuty. Cztery minuty wcześniej mamy mnóstwo emocji na Tor-Torze. Po ataku na Yegora Shkodenko, do walki na pięści stają Artyom Smirnov i Vlastimil Bilcik. Obydwaj zawodnicy po tym zajściu otrzymują kary meczu i schodzą do szatni. Dla nich to spotkanie już się zakończyło.
Gdańszczanie, na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem doprowadzają do remisu. Losy spotkania rozstrzygają się w dogrywce. Bramkę, dającą zwycięstwo i dwa punkty zdobywają goście.

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został wybrany Artyom Smirnov. Nagrody dla zawodników funduje Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja.

2:3 Danieluk Mateusz Marzec Szymon - 61:56

KH Energa Toruń - 33 min. (w tym 20 minut dla Artyoma Smirnova za niesportowe zachowanie)
Lotos PKH Gdańsk - 35 min. (w tym 20 minut dla Vlastimila Bilcika za niesportowe zachowanie)