Treść strony SEZON 2020/ 2021

Dwie ładne bramki to za mało.

Dzisiejszy pojedynek pomiędzy KH Energa Toruń a JKH GKS Jastrzębie mógł się podobać kibicom zgromadzonym na trybunach Tor-Toru. Zabrakło tylko zwycięstwa Stalowych Pierników. To goście strzelili o jedną bramkę więcej. Mecz zakończył się wynikiem 2:3. 

Bramki dla KH Energa zdobyli: Adrian Jaworski i Yegor Shkodenko.
Yurija Chukha - pierwszego trenera toruńskiej drużyny, który był nieobecny z powodu choroby zastąpił na ławce jego asystent Michał Plaskiewicz. Nie zagrali dzisiaj z powodu niedyspozycji: Łukasz Podsiadło, Sergei Kuznetsov oraz Dominik Olszewski.

MVP tego pojedynku został wybrany Denis Sergushkin i wkrótce otrzyma ufundowaną przez Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja pamiątkową statuetkę oraz upominki od Sponsora.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)

Bramki:
1:0 Jaworski Adrian (Dołęga Jarosław) - 12:43 
   
1:1 Hovorka Marek (Zackary Phillips) - 16:05        
2:1 Shkodenko Yegor (Bondaruk Gleb, Kalinowski Kamil) - 27:02
2:2 Sawicki Radosław (Sołtys Jan, Jass Maris) - 39:37        
2:3 Jass Maris (Paś Dominik) - 56:25 (P)

Kary:
KH Energa Toruń - 10 min.
JKH GKS Jastrzębie - 8 min.

#28 Svensson Anton, #51 Studziński Mateusz

#57 Kozlov Dmitri, #23 Shkodenko Yegor    
# 12 Bondaruk Gleb, #10 Kalinowski Kamil, #19 Kalinowski Michał

##22 Smirnov Artyom    
#26 Rancevs Lauris, #9 Feofanov Yegor, #8 Sergushkin Denis

#24 Gusevas Kostas, #11 Jaworski Adrian    
#36 Saloranta Ville, #75 Chvanchikov Andrei, #79 Jaakola Konsta

#71 Mazurkiewicz Filip, #16 Skólmowski Bartosz
#86 Olkinuora Alex, #43 Rozhkov Yegor, #29 Dołęga Jarosław

Trener: Michał Plaskiewicz

"Okiem Kibica" - komentarz po meczu.

W meczu bez udziału chorego Jurija Czucha (trenerze życzę zdrowia) niestety przeżyliśmy małe deja vu meczu z Tychami. Zacznijmy od tego, że ze składu wypadli dziś obrońcy Ł. Podsiadło i nowy nabytek obrońca S. Kuzniecow (o jego przydatności jeszcze nie zdążyliśmy się przekonać). Dodatkowo do drużyny dołączył nowy, testowany napastnik L. Rencevs, który niczym się nie wyróżnił w dzisiejszym meczu i mnie nie przekonał. Takie ruchy uważam za niepotrzebne. Wolałbym, gdyby prawdziwą szansę dostał np. D. Olszewski.
Zamieszanie w składzie było widać już od pierwszej minuty, ale z każdą następną akcje się bardziej zazębiały. Ustawienie 3-2 i próby forcheckingu wyglądały dobrze. Drużyna sunęła z kolejnymi atakami przez każdą z tercji. Niestety popełniając przy tym znaczną liczbę błędów, tracąc często w głupi sposób krążek. W wielu sytuacjach ratował nas Anton Svensson.
W końcu zobaczyliśmy uderzenia z dystansu! W 13 minucie Adrian Jaworski (asysta J. Dołęga) huknął spod niebieskiej i wpakował krążek w samo okienko bramki Nechvatala. Prowadzimy 1:0. Na niespełna trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony, po błędzie Rozhkova, Svensson musiał skapitulować po raz pierwszy. Mamy remis.
W 28 min. Bondaruk wycofał na niebieską do wjeżdżającego do tercji Szkodenki, a ten uderzył z pełnego zamachu i ponownie wychodzimy na prowadzenie. Goście strzelają jeszcze w 40 i 57 minucie. Przy drugiej bramce dla JKH nie popisali się Finowie, którzy „nawalają” w grze obronnej. Mogliby się uczyć od MVP dzisiejszego meczu D. Serguszkina, który imponował walecznością.
Trzecia bramka pada, gdy gramy w osłabieniu po karze za nadmierną liczbę graczy na lodzie, która się nam od czasu do czasu przytrafia.
Choć nie byliśmy w tym meczu słabsi (liczba strzałów 32-30), to tak ważny element, jak źle rozgrywane przewagi się mści. Niestety nawet grając 5 na 3 - graliśmy wolno, statycznie i nazbyt kombinacyjnie. Natomiast gdy goście mieli przewagę w ostatnich minutach rozegrali ją wzorcowo. Szybka wymiana krążka, wycofanie na niebieską i… bramka.
To skuteczna broń, co podkreślam od dawna. Szkoda, że tak rzadko z niej korzystamy. A jak widać po dzisiejszym meczu wykonawcy są. Przed nami teraz wyjazdowe spotkania, coraz trudniej będzie się utrzymać w czołówce, ale walczymy! #ForzaTKH

Zobacz skrót meczu.

Zobacz tabelę PHL oraz wyniki pozostałych spotkań.

 

  • autor: Krzysztof Strzelecki, Tomasz Michalczuk, data: 2020-10-09
  • Adrian Jaworski
    Adrian Jaworski
  • Yegor Shkodenko
    Yegor Shkodenko

wstecz

Kontakt

Bannery