Treść strony SEZON 2021/2022

Turniej mini hokeja.

W sobotę, 27 marca na toruńskim lodowisku rozgrywany był turniej mini hokeja. W zmaganiach wzięły udział drużyny z Bydgoszczy, Elbląga, Gdańska, Malborka, Poznania i Torunia.
Oto relacja fotograficzna z tych zawodów.

• Turniej mini hokeja.

Sponsors Cup w obiektywie - cz.2.

Druga część zdjęć z turnieju Sponsors Cup 2021 rozgrywanego na Tor-Torze, a w niej między innymi wręczenie pucharów i medali oraz wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

Sponsors Cup 2021 cz.2

•    Sponsors Cup 2021

Dwie porażki Sokołów w MHL.

Nie był to udany weekend dla toruńskich Sokołów. Dwa, wyjazdowe spotkania w ramach 13 i 14 kolejki zakończyły się zwycięstwami gospodarzy.
W sobotę w Bytomiu – lider tabeli miejscowa Polonia nie dała szans i wysoko wygrała mecz.
Podopieczni Mariusza Puzio aż jedenastokrotnie (7:1, 2:2, 2:0) pokonali toruńskiego bramkarza. Siedem bramek zaaplikowali już w pierwszej odsłonie. W kolejnych dołożyli po dwie.
MKS Sokoły odpowiedział tylko trzema golami.
Bramki dla toruńskiej drużyny zdobyli: Jakub Wenker, Filip Mazurkiewicz i Jan Walczak.

Polonia Bytom – MKS Sokoły Toruń
11-3
(7:1, 2:2, 2:0)

Niedzielny mecz z Orlikiem HK Opole również zakończył się porażką młodych hokeistów z Grodu Kopernika.
Rozmiar był jednak mniejszy niż w sobotę w Bytomiu, ale w całym meczu padło aż siedemnaście bramek. Gospodarze wygrali ten mecz 9:7.
Pierwsza tercja była remisowa 3:3, drugą wygrali torunianie (2:3) i schodzili na przerwę z przewagą jednej bramki.
W ostatnich 20 minutach zdecydowanie lepsi okazali się miejscowi, którzy zdobyli cztery gole a goście odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem.
Na listę strzelców w drużynie MKS Sokoły wpisali się: Jakub Wenker (x 2), Yakub Kviatkouski, Dominik Olszewski, Jan Walczak, Mark Siaredzich i Filip Mazurkiewicz.

Orlik HK Opole – MKS Sokoły Toruń
9-7
(3:3, 2:3, 4:1)

Toruńska drużyna, z 24 punktami zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli MHL. Jednak różnica pomiędzy 3 a 6 zespołem to zaledwie 2 punkty.

• autor: Jan Stepiczew, data: 2021-11-03
  • Tabela MHL (polskihokej.eu) 31.10.2021

Sponsors Cup w obiektywie - cz.1

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć z turnieju Sponsors Cup 2021 rozgrywanego w minioną sobotę na Tor-Torze.

Sponsors Cup 2021 cz.1

• Sponsors Cup 2021

Sponsors Cup 2021

W najbliższą sobotę (30.10) na Tor-Torze odbędzie kolejny turniej z cyklu Sponsors Cup. Impreza ta, której pomysłodawcą i wieloletnim dyrektorem był Krzysztof Gawrych po raz pierwszy miała miejsce w 2002 roku. Corocznie organizatorzy starali się by miał on międzynarodową obsadę. W minionych latach w Toruniu gościliśmy drużyny z Białorusi, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
W roku ubiegłym, jak i w tym ze względu na ograniczenia w turnieju wezmą udział zespoły z Polski.

Gospodarze - MKS Sokoły Toruń (wystawią dwie drużyny) w tegorocznej edycji Sponsors Cup zmierzą się z BKS Bydgoszcz, PTH Koziołki Poznań, UKS "Olivila 17" Gdańsk (dwie drużyny) i UKS Wikingowie Elbląg.

Trofea dla uczestników turnieju ufundowało Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja 1924.

Zadanie jest dofinansowane z środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków hokeja na Tor-Tor.

Sokoły w akcji.

Żacy z MKS Sokoły, pod czujnym okiem Karola Żołnowskiego zaprezentowali się toruńskiej publiczności w przerwie meczu pomiędzy KH Energa a Comarch Cracovia. W tej krótkiej grze mogliśmy zobaczyć jaki postęp robią zawodnicy, którzy regularnie trenują.
Jazda na łyżwach, balans ciałem, panowanie na krążkiem... Tutaj można dostrzec już, kto w przyszłości, jeśli tylko będzie kontynuował hokejową karierę ma szansę stać się wartościowym zawodnikiem.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-10-26
  • Sokoły w akcji.

Sokoły znowu górą! Torunianie pokonali Stoczniowca.

W sobotę (16.10) drużyna MKS Sokoły Toruń podejmowała Stoczniowca Gdańsk. Podopieczni Pawła Głaza pokonali gości 5:1. Wszystkie bramki padły dopiero w trzeciej tercji meczu.
Pomimo wielu sytuacji gole nie padały ponieważ obydwaj bramkarze znakomicie wywiązywali się ze swoich obowiązków.
Pierwsze celne zobaczyliśmy dopiero w trzeciej odsłonie. Celne strzały zaliczali młodzi toruńscy hokeiści.
Dwie minuty po rozpoczęciu ostatniej części spotkania torunianie wyszli na prowadzenie. Jakub Wenker otrzymał podanie od Konrada Piskalskiego i pokonał bramkarza Stoczniowca - Konrada Zgrzebnickiego.
Na podwyższenie wyniku nie musieliśmy długo czekać. Obrońca, który występuje również w barwach ekstraligowego KH Energa - Eryk Schafer dwa razy w przeciągu pięciu minut wpisał się na listę strzelców. Yakub Kviatkousky zaliczył asysty przy tych dwóch trafieniach.
Podopieczni Marka Kosteckiego cały czas próbowali znaleźć sposób na zdobycie pierwszego gola w tym meczu, lecz ich próby szły na marne.
Łukasz Korzestański - obrońca gospodarzy, zdobył bramkę numer cztery.
Do końcowej syreny zostało niespełna osiem minut, a toruńskie Sokoły nie przestawały zaskakiwać. Jan Walczak umieszcza krążek  w bramce gości.
Gdy już każdy myślał, że Bartosz Grabara - golkiper torunian zaliczy czyste konto, to czterdzieści sekund przed końcem, padła jedyna w tym meczu bramka dla GKS-u Stoczniowc Gdańsk.
Ilya Kruk zapisuje na swoim koncie celne trafienie.
Gospodarze wygrywają już czwarte spotkanie z rzędu w MHL.
Najlepiej w tym spotkaniu, w drużynie Sokołów punktowali Eryk Schafer (zdobywca dwóch bramek), Yakub Kviatkousky (trzy asysty) oraz Konrad Piskalski, który zanotował dwie asysty. Następny mecz Sokoły rozegrają z bardzo wymagającym przeciwnikiem - liderem tabeli KH Polonią Bytom.
MKS Sokoły Toruń - GKS Stoczniowiec Gdańsk 5:1
(0;0), (0:0), (5:1)

1:0 Jakub Wenker (Konrad Piskalski) - 42:44
2:0 Eryk Schafer (Yakub Kviatkousky) - 45:38
3:0 Eryk Schafer (Yakub Kviatkousky, Igor Bohuszko) 50:01
4:0 Łukasz Korzestański (Yakub Kviatkousky) 52:33
5:0 Jan Walczak (Konrad Piskalski, Marcel Sawicki)
5:1 Ilya Kruk ( Mikhaił Kruk, Stanislay Guchek)

• autor: Jan Stepiczew, data: 2021-10-18

Karne na Tor-Torze! Zwycięstwo Sokołów!

W niedzielę (10.10) na toruńskim lodowisku odbył się mecz w ramach dziesiątej rundy Młodzieżowej Hokej Ligi. Do Torunia przyjechała drużyna UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, aby zmierzyć się z MKS Sokoły Toruń.
W tym spotkaniu zwycięzcę poznaliśmy dopiero po serii rzutów karnych. Kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli ciekawe widowisko. Toruńskie Sokoły pokonały Niedźwiadki – 6:5!

Mecz od pierwszego gwizdka arbitra trzymał w napięciu. Gospodarze już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Bramkarza gości pokonał zawodnik grający z numerem 69 - Jakub Wenker. Cztery minuty później, na tablicy wyników oglądaliśmy już remis - 1:1.
Gola dla drużyny z Podkarpacia zdobył Damian Ginda. Obie strony dzielnie walczyły na lodzie. Z lepszym efektem robili to jednak gospodarze, którzy dwukrotnie, w przeciągu trzech minut umieścili krążek w bramce strzeżonej przez Mateusza Buczka. Dokonał tego Yakub Kviatkouski. Pierwsza tercja meczu zakończyła się wynikiem 3:1.
Początek drugiej odsłony ewidentnie należał do przyjezdnych, czego skutkiem była kontaktowa bramka zdobyta w 25 minucie przez Sebastiana Bara. Na odpowiedź Sokołów nie musieliśmy długo czekać. W 30 minucie drugiego gola na swoim koncie w tym meczu zapisał Jakub Wenker.
Podopieczni Krzysztofa Ząbkiewicza, w każdy możliwy sposób próbowali pokonać Szymona Guranowskiego strzegącego toruńskiej bramki. Po wielu przeprowadzonych kontrach w końcu to się udało! Damian Ginda w 34 minucie zdobył bramkę dla swojej drużyny. W drugiej tercji już nic się nie wydarzyło, a tablicy świetlnej widniał rezultat 4:3.
Przez pierwsze dziesięć minut w ostatniej tercji niedzielnego spotkania żadna z ekip nie zdołała zdobyć gola. Udało się to dopiero Natalianowi Dobrzenieckiemu w 51 minucie, który po podaniu Marcela Sawickiego pokonał golkipera Niedźwiadków! Praktycznie każdy myślał, na trzy minuty przed końcową syreną, że to podopieczni Pawła Głaza zainkasują trzy punkty, lecz tak się ostatecznie nie stało.
Najpierw, w 58 minucie Damian Ginda, a minutę później Marcin Dulęba zdobywają bramki czym doprowadzają do remisu!
Czas na dogrywkę. Pięć minut dogrywki nie przynosi rozstrzygnięcia, więc aby wyłonić zwycięzcę spotkania rozpoczyna się seria rzutów karnych. W tej dziedzinie lepsi okazują się hokeiści MKS Sokoły Toruń. Pokonują przyjezdnych 3:2.

5:5 Marcin Dulęba
6:5 Filip Mazurkiewicz (decydujący rzut karny)

• autor: Jan Stepiczew, data: 2021-10-12

Pełna koncentracja i napięcie malujące się na twarzach młodych hokeistów przed wyjściem na taflę. Pełne zaangażowanie na lodzie. Walka o każdy krążek. Indywidualne akcje, upadki. Niczego nie zabrakło. A na koniec podziękowanie kibicom za brawa. I najważniejsze - przybita piątka ze swoimi idolami z KH Energa.

Tak było na ostatnim mini-meczu na Tor-Torze, gdy w szatni zbierali siły przed drugą tercją starsi koledzy.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-10-12

W niespełna trzy minuty, gdyż tylko tyle czasu miały dzieci z grupy mini hokeja na zaprezentowanie się na lodzie mogliśmy zobaczyć szybkie akcje i bramki. Bramkarze po obydwu stronach tafli mieli co robić. Na twarzach młodych zawodników było widać radość. Kibice zgromadzeni na Tor-Torze nagrodzili ich oklaskami.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-09-22

Piąta i szósta kolejka MHL.

Wysoka wygrana z UKS Zagłębie Sosnowiec (11:5) i przegrana po dogrywce z SMS PZHL Katowice (3:4d) to bilans tego weekendu drużyny MKS Sokoły, która na Tor-Torze rozegrała kolejne mecze w ramach Młodzieżowej Hokej Ligi.
Natomiast toruńska SMS zanotowała dwie porażki w wyjazdowych potyczkach z KS Katowice Naprzód Janów i MOSM Tychy. Pierwszy mecze zakończył się wynikiem 5:2, a drugi 7:1.

5 kolejka

MKS Sokoły Toruń - UKS Zagłębie Sosnowiec
11:5
(2:2, 3:2, 6:1)

Bramki dla MKS Sokoły: Bartosz Suski (Jakub Wenker), Oskar Bajwenko, Jakub Wenker, Dominik Olszewski (Yakub Kviatkouski, Filip Mazurkiewicz), Jan Walczak (Jakub Wenker, Yakub Kviatkouski), Jakub Wenker (Jan Walczak), Natalian Dobrzeniecki (Dominik Olszewski, Yakub Kviatkouski), Michał Nawrocki (Bartosz Suski, Oskar Bajwenko), Jakub Wenker (Jan Walczak, Konrad Piskalski), Filip Mazurkiewicz (Mark Siaredzich), Mark Siaredzich (Jan Walczak).

(1:1, 2:1, 0:1, 0:1)

Bramki dla MKS Sokoły: Yakub Kviatkouski (Jan Walczak, Konrad Piskalski), Jakub Wenker (Jan Walczak), Jan Walczak (Jakub Wenker)

#29 Fedor Lupanov, #17 Igor Bohuszko
#21 Dominik Olszewski, #15 Filip Mazurkiewicz, #81 Yakub Kviatkouski

#13  Azeh Panamarenka,
#71 Michał Nawrocki, #7 Bartosz Suski, #35 Mark Siaredzich

Zaległe medale wręczone.

Podczas czwartkowego meczu na Tor-Torze zostały wręczone brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywały się w dniach 23-28.03.2021 r. w Arenie Sanok. Zawody te, ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z pandemię zostały przerwane po półfinałach.
Medale toruńskim zawodnikom wręczali: wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz, Prezes KH Energa Toruń Bogdan Rozwadowski oraz zawodnik KH Energa Toruń Jarosław Dołęga.

Więcej na temat tych zawodów możecie przeczytać tutaj: Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików.

• Brązowi medaliści Mistrzost Polski Juniorów.
  • Brązowi medaliści Mistrzostw Polski Juniorów.

Powoli staje się już tradycją, że podczas przerwy pomiędzy tercjami na lód wychodzą młodzi hokeiści z kluby MKS Sokoły, aby zaprezentować się kibicom przybyłym na Tor-Tor. Gdy seniorzy odpoczywają w szatni na lodzie swoje umiejętności prezentują ich przyszli następcy. Tym razem mogliśmy zobaczyć podopiecznych Andrzeja Podlasa i Macieja Ożoga.

Oto krótka fotorelacja z tej potyczki.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-09-17
  • MKS Sokoły w akcji.

Dwie wygrane.

W miniony weekend (11-12.09) MKS Sokoły rozegrał kolejne spotkania w ramach MHL. Z obydwu pojedynków wyszedł zwycięsko. W sobotę na Tor-Torze, można napisać, że w derbowym pojedynku wygrała z drużyną SMS Toruń, a w niedzielę w Łodzi pokonał miejscowych na ich własnym lodowisku.

3 kolejka

SMS Toruń - MKS Sokoły Toruń
2:6
(0:2, 0:2, 2:2)

Bramki SMS Toruń: Kamil Wiwatowski, Adam Kowalski (Michał Gołębiewski, Kamil Wiwatowski)
Bramki MKS Sokoły Toruń: Marcel Sawicki (Michał Nawrocki), Fedor Lupanov (Igor Bohuszko, Jan Walczak), Oskar Bajwenko (Yakub Kviatkouski, Jan Walczak), Yakub Kviatkouski (Jan Walczak), Michał Nawrocki (Fedor Lupanov), Michał Nawrocki (Fedor Lupanov, Oskar Bajwenko).

4 kolejka

TME ŁKH Łódź - MKS Sokoły Toruń
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Bramki MKS Sokoły Toruń: Igor Bohuszko (Yakub Kviatkouski, Timofei Shirokov), Michał Nawrocki (Łukasz Korzestański, Timofei Shirokov), Filip Mazurkiewicz (Jan Walczak, Michał Nawrocki)

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-09-13

W przerwie meczu inaugurującego sezon, gdy seniorskie drużyny odpoczywały w szatni na tafli pojawili się młodzi adepci hokeja z klubu MKS Sokoły. Pod okiem byłego zawodnika, a obecnie trenera młodzieży - Michała Plaskiewicza zaprezentowali swoje umiejętności przed zgromadzoną na Tor-Torze publicznością. Były wartkie akcje, drużynowe i indywidualne, parady bramkarskie, upadki i dużo dobrej zabawy.

Zwycięstwo i porażka.

Wystartowały rozgrywki w ramach Młodzieżowej Hokej Ligi. Pierwsza i druga kolejka, która została rozegrana na toruńskim lodowisku w sobotę i niedzielę (4-5.09) przyniosła wygraną z MOSM Tychy oraz porażkę z KS Katowice Naprzód Janów.

1 kolejka

MKS Sokoły Toruń - MOSM Tychy
5-4 (2:3, 2:0, 1:1)

Bramki dla toruńskiej drużyny zdobyli: Konrad Piskalski (Jakub Wenker), Jan Walczak (Jakub Wenker, Yakub Kviatkouski), Yakub Kviatkouski (Marcel Sawicki), Eryk Schafer (Olivier Kurnicki), Natalian Dobrzeniecki (Konrad Piskalski, Jakub Wenker).