Treść strony SEZON 2021/2022

Sokoły w akcji.

W niespełna trzy minuty, gdyż tylko tyle czasu miały dzieci z grupy mini hokeja na zaprezentowanie się na lodzie mogliśmy zobaczyć szybkie akcje i bramki. Bramkarze po obydwu stronach tafli mieli co robić. Na twarzach młodych zawodników było widać radość. Kibice zgromadzeni na Tor-Torze nagrodzili ich oklaskami.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-09-22
  • Sokoły w akcji.

Piąta i szósta kolejka MHL.

Wysoka wygrana z UKS Zagłębie Sosnowiec (11:5) i przegrana po dogrywce z SMS PZHL Katowice (3:4d) to bilans tego weekendu drużyny MKS Sokoły, która na Tor-Torze rozegrała kolejne mecze w ramach Młodzieżowej Hokej Ligi.
Natomiast toruńska SMS zanotowała dwie porażki w wyjazdowych potyczkach z KS Katowice Naprzód Janów i MOSM Tychy. Pierwszy mecze zakończył się wynikiem 5:2, a drugi 7:1.

5 kolejka

MKS Sokoły Toruń - UKS Zagłębie Sosnowiec
11:5
(2:2, 3:2, 6:1)

Bramki dla MKS Sokoły: Bartosz Suski (Jakub Wenker), Oskar Bajwenko, Jakub Wenker, Dominik Olszewski (Yakub Kviatkouski, Filip Mazurkiewicz), Jan Walczak (Jakub Wenker, Yakub Kviatkouski), Jakub Wenker (Jan Walczak), Natalian Dobrzeniecki (Dominik Olszewski, Yakub Kviatkouski), Michał Nawrocki (Bartosz Suski, Oskar Bajwenko), Jakub Wenker (Jan Walczak, Konrad Piskalski), Filip Mazurkiewicz (Mark Siaredzich), Mark Siaredzich (Jan Walczak).

(1:1, 2:1, 0:1, 0:1)

Bramki dla MKS Sokoły: Yakub Kviatkouski (Jan Walczak, Konrad Piskalski), Jakub Wenker (Jan Walczak), Jan Walczak (Jakub Wenker)

#29 Fedor Lupanov, #17 Igor Bohuszko
#21 Dominik Olszewski, #15 Filip Mazurkiewicz, #81 Yakub Kviatkouski

#13  Azeh Panamarenka,
#71 Michał Nawrocki, #7 Bartosz Suski, #35 Mark Siaredzich

Zaległe medale wręczone.

Podczas czwartkowego meczu na Tor-Torze zostały wręczone brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywały się w dniach 23-28.03.2021 r. w Arenie Sanok. Zawody te, ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z pandemię zostały przerwane po półfinałach.
Medale toruńskim zawodnikom wręczali: wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz, Prezes KH Energa Toruń Bogdan Rozwadowski oraz zawodnik KH Energa Toruń Jarosław Dołęga.

Więcej na temat tych zawodów możecie przeczytać tutaj: Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików.

• Brązowi medaliści Mistrzost Polski Juniorów.
  • Brązowi medaliści Mistrzostw Polski Juniorów.

Powoli staje się już tradycją, że podczas przerwy pomiędzy tercjami na lód wychodzą młodzi hokeiści z kluby MKS Sokoły, aby zaprezentować się kibicom przybyłym na Tor-Tor. Gdy seniorzy odpoczywają w szatni na lodzie swoje umiejętności prezentują ich przyszli następcy. Tym razem mogliśmy zobaczyć podopiecznych Andrzeja Podlasa i Macieja Ożoga.

Oto krótka fotorelacja z tej potyczki.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-09-17
  • MKS Sokoły w akcji.

Dwie wygrane.

W miniony weekend (11-12.09) MKS Sokoły rozegrał kolejne spotkania w ramach MHL. Z obydwu pojedynków wyszedł zwycięsko. W sobotę na Tor-Torze, można napisać, że w derbowym pojedynku wygrała z drużyną SMS Toruń, a w niedzielę w Łodzi pokonał miejscowych na ich własnym lodowisku.

3 kolejka

SMS Toruń - MKS Sokoły Toruń
2:6
(0:2, 0:2, 2:2)

Bramki SMS Toruń: Kamil Wiwatowski, Adam Kowalski (Michał Gołębiewski, Kamil Wiwatowski)
Bramki MKS Sokoły Toruń: Marcel Sawicki (Michał Nawrocki), Fedor Lupanov (Igor Bohuszko, Jan Walczak), Oskar Bajwenko (Yakub Kviatkouski, Jan Walczak), Yakub Kviatkouski (Jan Walczak), Michał Nawrocki (Fedor Lupanov), Michał Nawrocki (Fedor Lupanov, Oskar Bajwenko).

4 kolejka

TME ŁKH Łódź - MKS Sokoły Toruń
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Bramki MKS Sokoły Toruń: Igor Bohuszko (Yakub Kviatkouski, Timofei Shirokov), Michał Nawrocki (Łukasz Korzestański, Timofei Shirokov), Filip Mazurkiewicz (Jan Walczak, Michał Nawrocki)

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-09-13

W przerwie meczu inaugurującego sezon, gdy seniorskie drużyny odpoczywały w szatni na tafli pojawili się młodzi adepci hokeja z klubu MKS Sokoły. Pod okiem byłego zawodnika, a obecnie trenera młodzieży - Michała Plaskiewicza zaprezentowali swoje umiejętności przed zgromadzoną na Tor-Torze publicznością. Były wartkie akcje, drużynowe i indywidualne, parady bramkarskie, upadki i dużo dobrej zabawy.

Zwycięstwo i porażka.

Wystartowały rozgrywki w ramach Młodzieżowej Hokej Ligi. Pierwsza i druga kolejka, która została rozegrana na toruńskim lodowisku w sobotę i niedzielę (4-5.09) przyniosła wygraną z MOSM Tychy oraz porażkę z KS Katowice Naprzód Janów.

1 kolejka

MKS Sokoły Toruń - MOSM Tychy
5-4 (2:3, 2:0, 1:1)

Bramki dla toruńskiej drużyny zdobyli: Konrad Piskalski (Jakub Wenker), Jan Walczak (Jakub Wenker, Yakub Kviatkouski), Yakub Kviatkouski (Marcel Sawicki), Eryk Schafer (Olivier Kurnicki), Natalian Dobrzeniecki (Konrad Piskalski, Jakub Wenker).