Treść strony SEZON 2022/ 2023

Teemu Elomo vs Miika Elomo.

Nowy sezon Polskiej Hokej Ligi rozpoczęty. W pierwszym meczu - braterskim starciu (fińscy szkoleniowcy Teemu i Miika są braćmi), to ten młodszy zapisuje na swoim koncie punkty. KH Energa Toruń pokonał zespół Marma Ciarko STS Sanok 3:2.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a Stalowe Pierniki do ostatniej syreny musiały stawiać odpór atakom gości.

Pierwszego gola w tym starciu zdobywają hokeiści z Sanoka na początku drugiej odsłony. Torunianie wyrównują po dziesięciu minutach, gdy na ławce kar przebywa zawodnik gości. Autorem pierwszego celnego trafienia w sezonie jest Michał Kalinowski. Chwilę później, ponownie toruńska drużyna gra w przewadze (sanocki zawodnik otrzymała czterominutową karę), a Mark Viitanen pokonuje sanockiego bramkarza i na przerwę gospodarze schodzą do szatni prowadząc 2:1.

W trzeciej tercji gra się zaostrza. Sędziwie nakładają kolejne kary i po jednej z nich goście drugi raz pokonują toruńskiego bramkarza. Mamy remis 2:2.
Stalowe Pierniki nie odpuszczają i kilkakrotnie przeprowadzają groźne ataki, Po jednej z takich akcji krążek trafia w słupek, a po kolejnej drugi raz tego wieczoru na listę strzelców wpisuje się Mark Viitanen.
Trener Miika Elomo na ostatnie półtorej minuty wycofuje bramkarza. Sanoczanie próbują doprowadzić do wyrównania, ale manewr ten nie przynosi zamierzonych rezultatów. Mecz kończy się zwycięstwem Stalowych Pierników 3:2,

KH Energa Toruń - Marma Ciarko STS Sanok
3:2
(0:0, 2:1, 1:1)

0:1 Konrad Filipek (Niko Ahoniemi) - 22:59
1:1 Michał Kalinowski (Illia Korenchuk, Niki Koskinen) - 32:59 (P)
2:1 Mark Viitanen (Elias Elomaa, Eemeli Jeskanen) - 36:09 (P)

2:2 Sami Tamminen (Ville Heikkinen, Kalle Valtola) - 49:45 (P)
3:2 Mark Viitanen (Niki Koskinen, Adrian Jaworski) - 52:25

KH Energa Toruń - 6 min.
Marma Ciarko STS Sanok - 12 min. (w tym 4 minuty dla Niko Ahoniemi - zachacznie i ostrość)