Treść strony SEZON 2022/ 2023

Zagłębie wywozi z Tor-Toru jeden punkt.

Dwie bramki zdobyte w trzech ostatnich minutach meczu przez hokeistów Zagłębia Sosnowiec doprowadziły do remisu 4:4 i pozwoliły na zainkasowanie jednego punktu w Toruniu. W dogrywce lepsi okazali się gospodarze i potrzebowali do tego tylko dziewiętnastu sekund. "Złotego gola" zdobył debiutujący przed toruńską publicznością węgierski obrońca KH Energa - Patrik Szecsi.

Było to jego drugie celne trafienie w tym spotkaniu. Wcześniej pokonał bramkarza gości w czterdziestej drugiej minucie meczu. Nowy toruński obrońca ma już na swoim koncie trzy punkty w klasyfikacji kanadyjskiej - za dwie bramki w dzisiejszym spotkaniu oraz asystę zaliczoną w Sanoku.
Emocji nie brakowało. Mecz był bardzo wyrównany. Wszystkie tercje kończyły się wynikiem remisowym. Ale to ostatecznie Stalowe Pierniki wyszły zwycięsko z tego starcia.
Na listę strzelców wpisali się: Elias Elomaa, Niki Koskinen, Patrik Szecsi (x2) i Mark Viitanen.

Całe spotkanie w toruńskiej bramce rozegrał Mateusz Studziński. Był to jego debiut między słupkami w tym sezonie.