Treść strony SEZON 2022/ 2023

Cracovia wygrywa po raz drugi.

Tym razem mecz rozpoczął się inaczej niż poprzednie w wykonaniu podopiecznych Teemu Elomo. To KH Energa, za sprawą Michała Zająca otwiera wynik meczu w siódmej minucie. Jednak później powraca koszmar pierwszej tercji. Cracovia po minucie wyrównuje, a później dokłada jeszcze dwa celne trafienia.

Stalowe Pierniki schodzą na pierwszą przerwę przegrywając 3:1.

Druga odsłona tego spotkania kończy się bezbramkowym remisem. Pomimo kilku okazji, gdy drużyny grają w przewadze żadna nie stwarza idealnej sytuacji do zdobycia bramki.

W trzeciej tercji krakowianie podwyższają prowadzenie na 4:1. Gra się zaostrza, nakładane są kolejne kary, ale Stalowe Pierniki wykorzystują tylko jedną z czterech przewag.
Gola numer dwa strzela Patrik Szecsi, gdy zespoły grają akurat w pełnych zestawieniach. Przewagę (5/3) wykorzystuje dopiero Illia Korenchuk, który celnie trafia na sekundę przed końcową syreną. Wynik po trzech tercjach mamy identyczny jak w piątkowy wieczór na Tor-Torze.
Zła passa trwa dalej.
Kolejny mecz torunianie zagrają 18 listopada. Na Tor-Torze podejmą drużynę z Sanoka prowadzoną przez starszego z braci Elomo. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wygraną KH Energa 3:2. Sanoczanie zrehabilitowali się wygrywając w drugiej rundzie u siebie 5:2.
Jak będzie tym razem?

Toruński sztab szkoleniowy ma teraz chwilę czasu, aby tchnąć "nowe życie" w ten zespół i zakończyć długą serię przegranych meczów. Tą drużynę stać na zdecydowanie lepszy styl i wygrywanie. Pokazali to w pierwszej rundzie.