Treść strony SEZON 2022/ 2023

To był dobry mecz.

KH Energa Toruń przegrał 1:2 kolejny mecz (dwunasty z rzędu,) jednak styl gry był zdecydowanie lepszy w porównaniu z tym, który mieliśmy okazję ostatnio oglądać w starciach ligowych. Walka, uważna gra w obronie, dobra postawa w bramce debiutującego w drużynie Markusa Ekholma Rosena mogła podobać się kibicom.

Stalowe Pierniki, po pierwszej bezbramkowej tercji objęły prowadzenie po golu Marka Viitanena w trzydziestej ósmej minucie, gdy krę odbywało dwóch hokeistów gości. GKS Tychy wyrównał, wykorzystując również grę w przewadze w czterdziestej siódmej minucie meczu.
Po trzech tercja mieliśmy wynik remisowy 1:1 i dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę,
GKS Tychy, grający w liczebnej przewadze przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę pokonując toruńskiego bramkarza w drugiej minucie dogrywki.
Stalowe Pierniki miały wiele okazji, np. podczas gier w przewadze, których nie brakowało ponieważ goście grali dość ostro, ale niestety zawodziła skuteczność i na przeszkodzie stawał znakomicie spisujący się w tyskiej bramce Tomas Fucik.

Poza debiutującym dzisiaj w toruńskiej bramce Markusie Ekholmie Rosenie ze Szwecji, mogliśmy zobaczyć w akcji także nowego napastnika z Węgier - Istvana Szucsa