Treść strony SEZON 2022/ 2023

GKS słabo zaczął, ale mecz wygrał.

Hokeiści KH Energa bardzo dobrze rozpoczęli wtorkowe spotkanie z GKS-em Katowice. Pierwszą bramkę zdobywa Elias Elomaa już dwadzieścia sekund po pierwszym gwizdku sędziego. Po pięciu minutach dokłada drugą. A gdy w jedenastej minucie Stalowe Pierniki za sprawą Istvana Szucsa wychodzą na trzybramkowe prowadzenie, to zaczyna "powiewać sensacją".

Goście, jeszcze przed przerwą pokonują toruńskiego bramkarza i po końcowej syrenie mamy wynik 3:1.
Na tym kończy się celne strzelanie podopiecznych Teemu Elomo.

W drugiej i trzeciej tercji bramki zdobywają już tylko hokeiści ze Śląska, którzy czterokrotnie pokonują Markusa Ekholma Rosena.
Torunianie, pomimo wielu prób strzelają niecelnie lub na przeszkodzie staje bramkarz gości.

KH Energa, pomimo porażki może zaliczyć ten mecz do udanych. Zabrakło trochę umiejętności i szczęścia.
Tego pierwszego zabrakło panom w pasiastych koszulkach na lodzie. Kuriozum, to brak gwizdka w sytuacji, gdy zwijający się z bólu Michał Kalinowski po trafieniu mocno uderzonym krążkiem prawie pełznie do boksu aby otrzymać pomoc medyczną.