Treść strony SEZON 2022/ 2023

Zabrakło koncentracji w końcówce.

Stalowe Pierniki, po dobrym meczu minimalnie przegrywają na Tor-Torze z GKS Tychy 3:4. Goście zwycięską bramkę zdobywają na trzy minuty przed końcową syreną. Chwilę wcześniej, debiutujący w barwach KH Energa Toruń łotewski napastnik Kristers Bormanis strzela swoją pierwszą bramkę i doprowadza do remisu 3:3.

W tamtym momencie do zakończenia trzeciej tercji pozostało niespełna pięć minut.
Pomimo, że tyszanie prowadzili w trzydziestej ósmej minucie już 3:1, to toruńscy hokeiści potrafili doprowadzić do wyrównania. Gdyby nie zabrakło odrobiny koncentracji w końcówce, to mielibyśmy dogrywkę. Było naprawdę blisko.

Pierwszą bramkę dla KH Energa zdobył w drugiej odsłonie Nikolai Syty. Kolejną Jesse Ahonen tuż przed syreną kończącą drugą tercję. Jest to jego pierwszy gol w tym sezonie.

Przez niemal całe spotkanie z trybun (głównie sektor K) rozbrzmiewał głośny doping. Tym razem toruński Klub Kibica miał mocne wsparcie uczniów ze Szkoły Podstawowej z Radomina, którzy wybrali się na mecz do Torunia. Grupa, po krótkim "szkoleniu pod batutą" Sławomira Gurskiego z dużym zaangażowaniem wspierała Stalowe Pierniki do końcowej syreny. Wielkie brawa! Zapraszamy częściej.