Treść strony SEZON 2022/ 2023

Stalowe Pierniki wygrywają na Jastorze.

KH Energa Toruń pokonuje na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 4:3. To już drugie zwycięstwo nad JKH w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. 8 stycznia przed własną publicznością Stalowe Pierniki wygrały 3:2, a teraz o zwycięstwie zdecydowała seria rzutów karnych. Czyżby Teemu Elomo znalazł sposób na Roberta Kalabera?!

Torunianie dwukrotnie w tym meczu wychodzili na prowadzenie. Pierwszą bramkę zdobywa w trzeciej minucie Nikolai Syty, gdy KH Energa gra z przewagą jednego zawodnika. Chwilę później (siódma minuta) pojawia się kolejna szansa, gdy zawodnik JKH zasiada w boksie kar. Jednak to gospodarze zdobywają gola na 1:1.

Druga tercja i druga bramka dla Stalowych Pierników. Trafienie numer dwa zalicza Nikolai Syty. Po czterdziestu minutach na tablicy mamy wynik 1:2. Prowadzą goście.

Kolejne bramki, w trzeciej tercji zdobywają podopieczni Roberta Kalabera. Najpierw, po raz drugi strzelają bramkę grając w osłabieniu, a chwilę później wychodzą na prowadzenie pokonując toruńskiego bramkarza po raz trzeci.
Torunianie nie odpuszczają i walczą zaciekle o doprowadzenie do remisu. Na dwie i pół minuty przed końcem Istvan Szucs strzela gola na wagę remisu.
W dogrywce bramki nie padają.
Mecz rozstrzyga się dopiero w rzutach karnych. Początkowo lepiej spisują się gospodarze pokonując trzy razy z rzędu Markusa Ekholma Rosena. Ale to było wszystko na co pozwolił toruński bramkarz. Kolejne cztery strzały obronił.