Treść strony SEZON 2022/ 2023

Bez niespodzianki.

Mocno osłabione kadrowo Podhale nie miało szans na dobry rezultat w starciu w KH Energa Toruń. Stalowe Pierniki pokonały na Tor-Torze Szarotki 8:1. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:1, druga 2:0, a trzecia 3:0.

Goście przyjechali do Torunia w czternastoosobowym składzie - dwunastu zawodników z pola plus dwóch bramkarzy i nie byli w stanie przez całe spotkanie nawiązać równorzędnej walki.
Jednak w pierwszej tercji, po bramce Dominika Olszewskiego (pierwszy gol w tym sezonie ligowym) otwierającej wynik spotkania zdołali po kilku minutach doprowadzić do wyrównania. To było wszystko jeśli chodzi o celne trafienia ze strony Tauron Podhale Nowy Targ.
Kolejne bramki w tym starciu zdobywali już tylko gospodarze. Trzy bramki dla Stalowych Pierników zdobyli obrońcy - dwa razy nowotarskiego bramkarza pokonał Mateusz Zieliński, a raz Edmunds Augstkalns. Pozostałe celne trafienia zaliczyli zawodnicy z formacji ofensywnej: Dominik OlszewskiIstvan Szucs, Niki Koskinen, Szymon Maćkowski oraz Kamil Kalinowski

W końcówce meczu drużyna Tauron Podhale Nowy Targ dwukrotnie, gdy grała w przewadze (54 i 59 minuta) próbowała zmniejszyć rozmiary porażki wprowadzając w miejsce bramkarza zawodnika z pola. Jednak manewr ten nie przyniósł efektu w postaci bramki.

Trenerzy w trakcie spotkania dokonywali zmian na pozycjach bramkarzy.
Najpierw nastąpiła roszada w toruńskiej bramce. W dwudziestej dziewiątej minucie Markus Ekholm Rosen został zastąpiony przez Mateusza Studzińskiego, a tuż po rozpoczęciu trzeciej odsłony na zmiany zdecydował się trener gości. Pawła Bizuba zastąpił Oskar Polak.
Studziński do końca meczu zachował czyste konto, a bramkarz Szarotek dwukrotnie musiał wyciągać krążek z siatki.

Torunianie w całym meczu oddali czterdzieści pięć celnych strzałów. Goście odpowiedzieli tylko piętnastoma.

Po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją do składu Stalowych Pierników powrócił Michał Zając.
Nie zagrali natomiast Kristers Bormanis oraz Jesse Ahonen, którzy nadal leczą drobne urazy.

W piątkowym spotkaniu kontuzji nabawił się również Mark Viitanen. Klub poinformował w pomeczowym komunikacie, że po badaniach wykluczono poważny uraz i zawodnik będzie do dyspozycji w kolejnych meczach.