Treść strony SEZON 2011/

  • Hokej.net

Juryj Czuch: Być może będziemy musieli zbudować drużynę od nowa. Juryj Czuch zaliczył bardzo udany sezon w KH Enerdze Toruń. Wprowadził zespół do play-offów, gdzie jego zespół stoczył wyrównany bój z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Białorusin podzielił się z mediami w swoim ojczystym kraju wrażeniami dotyczącymi pracy w Polsce.

Ekstraklasa nie dla nas. Ostatnie chwile gry w trzeciej tercji trzeciego meczu finałowej batalii pierwszej ligi będą śnić się po nocach jego uczestnikom. Ten właśnie moment okazał się bowiem przełomowy dla losów całej rywalizacji. Zadecydował o tym, że toruńska Nesta przegrała finałową serię z Zagłębiem Sosnowiec i marzenia o grze w ekstraklasie musi odłożyć na dłuższy czas.


Mecz sezonu przed Jaskółkami. Toruńskie Jaskółki zakończyły sezon zasadniczy w grupie B Polskiej Ligi Hokejowej Kobiet. Wyniki ostatnich meczów z Cracovią zapewniły im pierwsze miejsce w tabeli.


Sezon pełen trudnych weekendów. Juniorzy Sokołów Toruń rozpoczęli zmagania ligowe. Pod wodzą nowego trenera rozegrali już sześć meczów. Wszystko wskazuje na to, że zainaugurowane rozgrywki nie będą dla nich łatwe.

komentarze (1) ()


Stęskniłem się za hymnem. Z Bartoszem Dąbkowskim, toruńskim hokeistą, który wraz z reprezentacją Polski wygrał turniej mistrzostw świata Dywizji IB w Wilnie, rozmawia Dariusz Łopatka.

komentarze (0) ()

Jubileusz bez fanfar. Zawodnicy toruńskiego klubu nie mieli czym grać, szkoleniowiec nie miał kim grać, a spółka nie miała za co grać - tak pokrótce wyglądał pierwszoligowy sezon 2013/2014 w wykonaniu Nesty. Sezon, w którym toruński hokej kończy 90 lat! Tak w największym skrócie, można wytłumaczyć niespodziewane i przedwczesne zakończenie rozgrywek I ligi w wykonaniu toruńskich hokeistów.

komentarze (3) ()

Katastrofalna inauguracja play off. W pierwszym meczu fazy play off Nesta przegrała 3:4 na własnym lodowisku z niżej notowanym Orlikiem Opole. Jeśli w najbliższą środę sytuacja się powtórzy, torunianie zakończą sezon!

Wyjazd to jedyna szansa? Wychowankowie toruńskiej szkółki hokejowej coraz częściej spoglądają w stronę innych miast, klubów, a nawet krajów. Czy chcąc rozwijać się i żyć z hokeja są skazani na grę poza swoim rodzinnym domem?

komentarze (2) ()

Wicelider lepszy od lidera. Wydarzeniami minionego weekendu w pierwszej lidze były bez wątpienia potyczki lidera i wicelidera tabeli - Naprzodu Janów z Nestą Toruń. Niżej sklasyfikowani hokeiści z Grodu Kopernika dość niespodziewanie wygrali dwa razy na lodowisku rywali.

Wolny weekend toruńskich hokeistów. Problemy finansowe najbliższych rywali torunian powodem odwołania meczów. Borykające się z problemami KTH Krynica odwołało bowiem dwa mecze i być może zrezygnuje z rywalizacji w pierwszej lidze! Z jakiego powodu?

Odrobią zaległości z Naprzodem Janów. W najbliższy weekend Nesta zagra na Tor-Torze dwa razy. Zgodnie z planem w miniony weekend torunianie zainkasowali komplet punktów w starciach z najsłabszą drużyną pierwszej ligi - UKH Dębica. Za kilka dni zmierzą się z o wiele silniejszym rywalem.

Kamil Kalinowski: Mam nadzieję, że jeszcze namieszamy w tabeli. Kamil Kalinowski to pierwszy wychowanek Sokołów Toruń, który zaczyna robić poważną karierę w polskiej lidze. W tym sezonie po epizodzie w Katowicach przeniósł się do Aksam Unii Oświęcim. Zawodnik krótko opowiedział nam m. in o tym jak czuje się w tej ekipie.

Młodzież zadziwiła wyjadaczy. Bardzo szybko - bo już w trzecim meczu sezonu - pierwszą porażkę w rozgrywkach zaplecza Polskiej Hokej Ligi zapisali na swoje konto hokeiści Nesty Toruń. Niespodziewanie, ale i minimalnie (5:6 po rzutach karnych), ulegli młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.

Trzy zagraniczne porażki. Ostatnie spotkania kontrolne przed inauguracją rozgrywek w pierwszej lidze mają za sobą hokeiści Nesty. W Holandii torunianie przegrali wszystkie trzy mecze. Podopieczni Andrzej Masewicza zmierzyli się w Tilburgu z gospodarzami imprezy - hokeistami Destil Trappers oraz ekipami z Belgii - HYC Herentals oraz Niemiec - Konigsborner JEC.

Zamieszanie wokół dwóch lig. Rozgrywki hokejowe w najwyższej lidze krajowej mają wystartować 6 września, czyli już za dziewięć dni. Inauguracji zmagań o mistrzostwo Polski nadal towarzyszy jednak sporo niewiadomych. Głównym problemem zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie jest fakt, iż w przededniu inauguracji wciąż nieznana jest liczba drużyn, która o mistrzostwo kraju miałaby walczyć!

Rosjanin stawia na młodość. Piętnastoletni wychowanek Sokołów trenuje z kadrą narodową U-20 w Sosnowcu. W Sosnowcu trwa zgrupowanie reprezentacji Polski do 20 lat. Szkoleniowiec kadry biało-czerwonych - Andriej Parfionow - powołał na nie aż pięciu toruńskich hokeistów.

Kto pomoże Jaskółkom? Wciąż nie są przesądzone losy żeńskiej drużyny z Torunia. 15 sierpnia 2013 roku może okazać się kluczowym dniem dla toruńskiej drużyny hokeistek. Do tego czasu wszystkie kluby muszą zgłosić do gry swoje drużyny. Na niespełna dwa miesiące przed tym terminem Jaskółki mają jednak spory kłopot.

Miejskie sportowe spółki ledwo przędą. Hokeiści wycofani z ekstraligi - teraz ciągle drżący o przyszłość, piłkarze zdegradowani do III ligi - sportowe spółki wspierane finansowo przez miasto nie wypaliły w Toruniu. Magistrat jednak broni pomysłu.

Ekstraligowe kluby sięgają po torunian. Niedawno reprezentowali barwy drużyny z miasta, w którym się wychowali. Dziś dla Torunia grać już nie chcą. Podpisali umowy z klubami, których zespoły walczyć będą o mistrzostwo kraju. O kim mowa?

Toruński hokej ani myśli ginąć. Kolejny medal Sokołów. Do brązowego medalu mistrzostw Polski juniorów kolejny krążek dołożyli młodzicy toruńskich Sokołów. Młodzicy pod wodzą trenera Łukasza Kiedewicza o medal walczyli w Janowie. I to z powodzeniem, bo na podium ustąpili miejsca jedynie miejscowemu Naprzodowi i JKH Jastrzębie.

Bartosz Fraszko będzie gwiazdą mistrzostw świata juniorów? Bartosz Fraszko swój talent potwierdził w dwóch meczach towarzyskich z czeskim z HC RT Torex Poruba. Podopieczni Andrieja Parfionowa wygrali dwa razy 7:4 (1:3, 3:1, 3:0) i 7:3 (1:2, 1:1, 5:0).

Toruńskie Sokoły skończyły 10 lat. Będzie medal na urodziny? W lutym toruńskie Sokoły świętowały dziesiąte urodziny. Łatwo zgadnąć, jaki prezent wymarzył sobie klub w rozpoczynającym się dziś turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów.

Sto procent torunian. Przyszła drużyna ma składać się tylko z zawodników urodzonych w naszym mieście. Spółka hokejowa porozumiała się z Andrzejem Masewiczem, który poprowadzi toruński zespół w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. Niebawem trener postanowi, jak będzie wyglądała drużyna.

Związek się tłumaczy. Zmiany w hokejowych rozgrywkach młodzieżowych mają już pierwsze konsekwencje. Na nasze doniesienia zareagował w tym tygodniu Polski Związek Hokeja na Lodzie, który postanowił udzielić wyjaśnień w tej sprawie.

Kłopoty młodych hokeistów. Sytuacja jest nieciekawa. Przez jedną decyzję PZHL-u wyeliminowanych z gry zostało sześciu naszych podstawowych juniorów - mówi Ignacy Krasiński, prezes Sokołów Toruń, mistrzów Polski w kategorii juniorów.

Święta bez uśmiechów. Święta Bożego Narodzenia, czyli czas radości, szczęścia i uśmiechu, już niebawem. Jednak nie dla wszystkich będą one beztroskie. Dla pewnej grupy sportowców z Torunia będą one inne niż zwykle.

Hokej na lodzie. Spółka miejska szuka pieniędzy na spłatę długu. Przedstawiciele toruńskiej spółki hokejowej z mozołem starają się spłacać długi. Niebawem do treningów powrócić mają z kolei zawodnicy, którzy rozważają grę w przyszłym roku w pierwszej lidze.

I-ligowa Nesta Toruń do hokeistów: koniec zawodowych kontraktów, szukajcie pracy. Większość toruńskich hokeistów Nesty zadeklarowała chęć gry w zespole I-ligowym. To pierwsze od wielu dni dobre wieści dla fanów hokeja. - Mamy trzon drużyny I ligowej - mówi prezes Rozwadowski.

Wczoraj w urzędzie miasta odbyła się konferencja prasowa dotycząca ostatnich wydarzeń w toruńskim sporcie. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział wiceprezydent Zbigniew Fiderewicz oraz dyrektor Wydziału Sportu i Turystki Jarosław Więckowski.

Czułem się tak, jakbym odbierał kondolencje - mówi P. Bomastek. Rozmowa z PRZEMYSŁAWEM BOMASTKIEM, byłym hokeistą, a także kapitanem Nesty Karaweli Toruń, drużyny, która w miniony poniedziałek została wycofana z rozgrywek o mistrzostwo kraju.

Przemysław Bomastek kończy karierę? "Miasto obiecywało zupełnie coś innego". Ponad rok temu Przemysław Bomastek świętował awans do ekstraklasy. - Pamiętam jak dziś. Dyrektor Więckowski po upadku stowarzyszenia TKH obiecywał, że spółka miejska jest najlepszym rozwiązaniem dla hokeja - mówi Przemysław Bomastek, kapitan toruńskich hokeistów.

"Budowaliśmy hokej w Toruniu bez apanaży, kosztem wyrzeczeń. Dziś legło to w gruzach". Widać jak na dłoni, że Czas gospodarza się kończy wraz z kolejnymi administracyjnymi decyzjami - w tym m.in. o likwidacji najstarszej dyscypliny sportu, hokeja na lodzie. Z wielką obawą kupuję dzienniki donoszące o kolejnych klęskach wybranych demokratycznie władz o rozsypce żeńskiej koszykówki.

Prezes Nesty Toruń: - Mamy czas do poniedziałku, będziemy walczyć do ostatnich godzin
To może być ostatnia okazja na obejrzenie ekstraklasy w Toruniu. Decyzja o wycofaniu Nesty z ekstraklasy trafi do PZHL w poniedziałek. Chyba, że stanie się cud. - Jest jeszcze cień nadziei - mówi prezes Bogdan Rozwadowski.

Nesta Karawela zagra w weekend dwa mecze. Już ostatnie w tym sezonie? Brakuje pieniędzy, sprzętu w magazynie, i wiary w drużynie w lepszą przyszłość. Zawodnicy zgodzili się zagrać jeszcze dwa mecze, ale co dalej? - Każde rozwiązanie jest możliwe - przyznaje prezes Bogdan Rozwadowski.


Zła passa Nesty trwa w najlepsze. Nesta Karawela pozostaje jedyną ekipą w PLH, która dotąd nie zdobyła punktu. Wczoraj na lodzie Stadionu Zimowego w Sosnowcu w każdej z tercji traciła po dwie bramki. W stosunku do poprzedniego sezonu, obecny skład umożliwia grę co najwyżej na podobnym poziomie.

Nesta Karawela przegrała dwa spotkania
Inauguracja rozgrywek Polskiej Ligi Hokejowej za nami. Nesta Karawela Toruń w dwóch meczach zdobyła jedną bramkę, choć okazji do poprawienia swojego dorobku miała znacznie więcej.

W najbliższy piątek ruszają rozgrywki hokejowej ekstraklasy. Znów zespół Nesty Karawela czeka ciężka batalia o utrzymanie w PLH. Bardzo cieszy za to fakt, że w zespole prowadzonym przez Jaroslava Lehockiego jest coraz więcej wychowanków. Rozmowa z Prezesem Klubu Hokejowego Nesta Karawela BOGDANEM ROZWADOWSKIM

Zespoły ze Spiskiej Nowej Wsi oraz Liptowskiego Mikułaszu miały być pierwszymi sparingpartnerami Nesty Karaweli. Miały, lecz nie były, ponieważ toruński klub został zmuszony do rezygnacji z wyjazdu na Słowację. Przyczyna tej decyzji mogła być tylko jedna.

Wojciech Jankowski: Zakończyliśmy okres treningów "na sucho". Muszę przyznać, że był on naprawdę bardzo ciężki. Dużo pracy poświęciliśmy na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Spory nacisk kładliśmy również na wzmocnienie mięśni i siły. Dostaliśmy ponad dwa tygodnie wolnego, więc zadaniem każdego zawodnika jest to, by nie stracić tego, co udało się nam wypracować.

Jaroslav Lehocky: Ani Bluks, ani Bakrlik nie mieli podpisanych kontraktów z naszym klubem. Chcieliśmy, aby rozpoczęli treningi na lodzie z naszą drużyną, ale liczyliśmy się także z tym, że wybiorą inny kierunek. W tej chwili musimy poszukać dla nich zastępstw, gdyż Bluks został w domu, a Bakrlik będzie grał na Wyspach Brytyjskich.

Kamil Kalinowski: Skład tej ekipy w porównaniu do zeszłorocznych rozgrywek dużo się nie zmienił. Nie ma u nas żadnych wielkich gwiazd hokeja. Myślę, iż nasza siła w tkwi w tym, że jesteśmy z sobą bardzo zżyci i tworzymy naprawdę zgraną paczkę. Z całą pewnością stać nas na zamieszanie w ligowej tabeli.

Mistrz Polski wzmocnił toruński zespół.
26-letni obrońca Paweł Skrzypkowski będzie nowym zawodnikiem Nesty Karawela. W poprzednim sezonie zawodnik zdobył złoty medal w barwach Ciarko PBS Bank Sanok...

Jestem dumny z chłopców
Rozmowa z LESZKIEM MINGE, szkoleniowcem mistrzów Polski - Sokołów Toruń, najlepszego zespołu zakończonego w minioną niedzielę turnieju finałowego Centralnej Ligi Juniorów.

Jednym z czołowych hokeistów Nesty Toruń był w zakończonym niedawno sezonie Marek Wróbel. Zawodnik ten dołączył do zespołu w listopadzie i kto wie, czy jego postawa nie okazała się jednym z kluczowych elementów walki o utrzymanie w PLH.

Rozmowa z Milanem Baranykiem. Wiedziałem, że w Toruniu oczekują ode mnie bramek i starałem się pomóc drużynie. Kontuzja, którą złapałem na końcu sezonu była przypadkowa, ale już się zaczynam leczyć, myślę że do 2-3 tygodni będę już w 100 procentach zdrowy. Kontuzje w hokeju się niestety zdarzają.


Sosnowiczanie byli faworytami rywalizacji z Nestą Karawela Toruń, ale przez słabszą dyspozycję w obronie przegrali dwa mecze na własnym terenie i stanęli pod ścianą, gdyż rywale prowadzili już 3:2.

Bogdan Rozwadowski: Nie jesteśmy bez szans. Marzeniem byłoby wygrać tam dwa pojedynki i zakończyć rywalizację 29. lutego w Toruniu. Zespół obiecuję walkę do upadłego. Stawka jest bardzo wysoka. Wszyscy chcemy utrzymać się w PLH.

Rozmowa z Piotrem Winiarskim, hokeistą Nesty Karaweli Toruń
W rozmowie z portalem SportoweFakty.pl niespełna 22-letni gracz opowiada o tegorocznym sezonie, a także krytykuje piątkowe zachowanie zawodników Unii Oświęcim.

Spotkanie dwóch najsłabszych drużyn w Polskiej Lidze Hokejowej zapowiadało się na bardzo interesujące. I takie też było, bo walki i emocji nie zabrakło. Nowotarżanie dwukrotnie wychodzili z poważnych opresji, kiedy to goście obejmowali prowadzenie, ale w końcowym rozrachunku to podopieczni Jacka Szopińskiego okazali się lepsi.

Po czwartkowym spotkaniu Nesty Karaweli z Zagłębiem, w dolnej strefie tabeli wszystko wydaje się już niemal oczywiste. Torunianie, tracący jedenaście punktów do sosnowiczan, o zajęciu szóstego miejsca po pierwszej części sezonu, mogą już zapomnieć.

Beniaminek Polskiej Ligi Hokejowej przegrał dwa kolejne spotkania. W miniony weekend torunianie wzięli udział w dwóch meczach wyjazdowych, w których zmierzyli się z dwoma kandydatami w walce o mistrzostwo kraju - Cracovią i JKH GKS-em Jastrzębie.

komentarze (0) ()

Beniaminek z Torunia zaliczył w tym sezonie kilka wpadek. W grudniu na ławce trenerskiej doszło do zmiany i od tego czasu zespół z miasta Kopernika prezentuje się dużo lepiej. W piątek na lodowisku w Krakowie zawodnicy Nesty pokazali, ze już nie są chłopcami do bicia.

komentarze (0) ()

Już w piątek zakończy się niemal miesięczna przerwa w zmaganiach polskiej ekstraligi. Hokeiści Nesty Karaweli Toruń wracają do ligowych rozgrywek. W tym tygodniu rozegrają dwa spotkania. Trzeba przyznać, iż nie będzie to łatwy początek roku dla beniaminka polskiej ekstraklasy.

komentarze (0) ()

Ponad tydzień temu przedstawiciele klubu hokejowego obiecali spłatę zaległych pieniędzy przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Słowo dane swoim pracownikom dotrzymali. Do uregulowania pozostały pojedyncze sprawy, odnośnie premii meczowych.

komentarze (0) ()

Mimo przerwy w ligowych rozgrywkach, sporo dzieje się ostatnio w drużynie Nesty Karawela Toruń. W szeregach beniaminka PLH doszło do zmiany szkoleniowca, bowiem ostatnie wyniki toruńskich hokeistów nie były zadowalające. O sytuacji w zespole mówi gracz Nesty, Piotr Winiarski.
 

komentarze (0) ()

Jak się nie ma miedzi, to się w domu siedzi. Udało nam się awansować z I ligi i to był duży sukces klubu. Jednak rzeczywistość przerosła działaczy i sponsorów. Nie zawodników, bo do nich nie mam żadnych pretensji. Oni walczyli ile mogli. Za to im dziękuję.
 

komentarze (4) ()

17-letni Marcin Wiśniewski, po raz drugi w odstępie kilkunastu miesięcy, wyleciał do Stanów Zjednoczonych. Za oceanem daje z siebie wszystko, aby zostać zapamiętanym przez tamtejszych skautów.

komentarze (0) ()


Naszym głównym celem jest walka o utrzymanie w PLH. Budżet klubu nie pozwala bowiem na rozpatrywanie poważniejszych planów. Z drugiej strony, jest to sport, dlatego równie dobrze możemy powalczyć o wyższe miejsce.

komentarze (0) ()


W minioną sobotę na Rynku Staromiejskim odbyła się prezentacja beniaminka Polskiej Ligi Hokejowej - Nesty Toruń. Od nowego sezonu ekstraligowego beniaminka PLH wspomoże kolejny możny sponsor.

komentarze (2) ()


Hokeiści Nesty od czterech tygodni przygotowują się w pocie czoła do inauguracji rozgrywek ligowych. Już na pierwszy rzut oka widać jednak, że drużyna wciąż potrzebuje wzmocnień.

komentarze (0) ()


Tomasz Proszkiewicz, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników toruńskiego klubu, prawdopodobnie już nie będzie reprezentował Nesty.

komentarze (0) ()


Po spadku do grupy C nie widzę żadnej innej możliwości, jak tylko zmiana na stanowisku trenera kadry. Chyba że ktoś ma tutaj inne zdanie na ten temat - mówi Mariusz Czerkawski.
 


Hokeiści ekstraligowego beniaminka zainaugurowali przygotowania do nowego sezonu. W środę spotkali się po raz pierwszy po trzytygodniowych urlopach.

komentarze (0) ()


Czas biegnie nieubłaganie, a Nesta wciąż jest daleko w polu z budowaniem drużyny na ekstraklasę. Największy kłopot beniaminek ma ze złożeniem defensywy.

komentarze (0) ()

.
Negocjacje transferowe powoli nabierają tempa. Nesta, beniaminek PLH, stara się skompletować skład, który pozwoli myśleć o utrzymaniu w ekstralidze. 

komentarze (3) ()

.
Rozmowa z Wiesławem Walickim, trenerem hokeistów Nesty Toruń - Uważam, że mamy potencjał, który przy odpowiednich przygotowaniach zda egzamin w ekstraklasie. Można zrobić jak Sanok... 

komentarze (0) ()

.
Działacze klubu młodzieżowego biją się w pierś. 
W niedzielę w Toruniu zakończył się turniej mistrzostw Polski juniorów. Tytuł najlepszej drużyny kraju obronili hokeiści Stoczniowca Gdańsk...
 

komentarze (0) ()

Równo miesiąc temu zakończył się pierwszy etap rywalizacji o utrzymanie w PLH pomiędzy KS KTH Krynicą a Akuną Naprzód Janów. Wygrali ci pierwsi i to właśnie oni w tej chwili walczą z HC Katowice o potwierdzenie swojej wyższości. Czy jednak wszystko w pojedynku ekstraligowców odbyło się zgodnie z przepisami…?

.
Rozmowa z Tomaszem Witkowskim, bramkarzem Nesty Toruń. Z zawodnikiem rozmawialiśmy nie tylko o jego klubowej przyszłości, ale również o problemach, z jakimi boryka się hokej w Polsce.

.
Świętowanie awansu w hokejowym klubie było intensywne, ale krótkie. Sezon w PLH drużyna ma rozpocząć z nowym sponsorem i znacznie przemeblowana. - Chłopcy cały sezon trzymali dyscyplinę...


Rozmowa z Bogdanem Rozwadowskim, prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej, o ostatnich meczach play-off i nowym sezonie.
 

.
Wiesław Walicki: Urozmaicałem sobie czas pracą z młodzieżą w Sokołach, to jednak zupełnie inny charakter pracy. Drużyna seniorska faktycznie była w specyficznej sytuacji...

.
Zasadnicza część rozgrywek pierwszej ligi została zakończona. Do finału sezonu pozostało już nie więcej niż pięć spotkań. To chyba najlepsza informacja dla zawodników, mających już dosyć...

.
W Bydgoszczy od pewnego czasu czynione są starania, by przywrócić miastu drużynę hokeja na lodzie i nawiązać do tradycji w grodzie nad Brdą - II część obszernej rozmowy z Ireneuszem Małachowskim

.
W Bydgoszczy od pewnego czasu czynione są starania, by przywrócić miastu drużynę hokeja na lodzie i nawiązać do tradycji w grodzie nad Brdą. Osobą, która zaczęła i prowadzi te działania jest...

.
Rozmowa z WIESŁAWEM WALICKIM, szkoleniowcem juniorów młodszych Sokołów Toruń - drużyny, która za kilka dni walczyć będzie o powtórzenie zeszłorocznego sukcesu.

.
Lider rozgrywek pierwszej ligi stracił na kilka tygodni swojego najlepszego bramkarza. Za miesiąc rozpocznie się tymczasem walka o awans do PLH.

.
KAMIL KALINOWSKI to młody hokeista, występujący zarówno w Neście, jak i w Sokołach Toruń.
W rozmowie z portalem SportoweFakty.pl mówi o tegorocznych rozgrywkach...


Pierwszoligowi hokeiści Nesty zbliżają się do najważniejszej części sezonu. Za niewiele ponad miesiąc rozpoczną bezpośrednią walkę o powrót do ekstraklasy.


Rozmowa z BARTOSZEM DĄBKOWSKIM, hokeistą JKH GKS-u Jastrzębie, jedynym torunianinem, który wystąpi w Meczu Gwiazd Polskiej Ligi Hokejowej.


Rozmowa z Przemysławem Bomastkiem, najlepszym zawodnikiem Nesty Toruń.
TKH Nesta Toruń jest zdecydowanie najlepszą ekipą I ligi hokeja ...


Rozmowa z Jackiem Dzięgielem, toruńskim hokeistą, który po połowie sezonu spędzonego w Krynicy powrócił w rodzinne strony.


Do niedawna 41-letni Buril zaliczany był do najbardziej doświadczonych zawodników w polskiej ekstraklasie. Nic w tym dziwnego, wystarczy jedynie prześledzić...


Okienko transferowe w rozgrywkach PLH, jak również w pierwszej lidze, zostało zamknięte. Ze sporym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż Neście nie zajdą już żadne zmiany.

Pięciokrotni triumfatorzy rozgrywek o Puchar Polski nie mieli skrupułów. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym hokeiści GKS-u Tychy rozgromili torunian.

Kontakt

Bannery